Klavuz; “Ödemeler Faizsiz Ertelenmelidir”
Haber
21 Nisan 2022 - Perşembe 11:30
 
Klavuz; “Ödemeler Faizsiz Ertelenmelidir”
MHP’li Olcay Kılavuz: Zirai Don Olayından Etkilenen Mersin’li Üreticilerimize Destekler Sürdürülmeli, Kredi Ödemeleri Faizsiz Ertelenmelidir
SİYASET Haberi
Klavuz; “Ödemeler Faizsiz Ertelenmelidir”

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz TBMM Genel Kurulunda konuştu. MHP’li Kılavuz zirai don olayından etkilenen Mersin’li üreticileri gündemine alarak “Mart ayı boyunca Mersin'imizde ve ülkemizde etkisini göstermekte olan soğuk hava sebebiyle zirai don olayı yaşanmış, ağaçların çiçeklenmemesi ve kurumasıyla zararın boyutları bugünlerde ortaya çıkmaya başlamıştır. Başta Mersinli üreticilerimiz olmak üzere çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde:

Mart ayı boyunca Mersin'imizde ve ülkemizde etkisini göstermekte olan soğuk hava sebebiyle zirai don olayı yaşanmış, ağaçların çiçeklenmemesi ve kurumasıyla zararın boyutları bugünlerde ortaya çıkmaya başlamıştır. Başta Mersinli üreticilerimiz olmak üzere çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Tarım, Türk ekonomisinin temeli, Mersin'imiz ise bu temelin en önemli mihenk taşıdır. Çiftçilerimize yapılacak her destek, ülkemiz ekonomisine önemli katkılar yapacaktır. Bu sebeple kıymetli çiftçilerimizin zararlarının tespit edilerek devletimiz tarafından üreticilerimize sağlanan desteklerin sürdürülmesi, kredi ödemelerinin faizsiz olarak ertelenmesi Mersinli üreticilerimiz adına talep ve beklentilerimizdir. Bütün çiftçilerimizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Kaynak: Editör: www.misyonhaber.com
Etiketler: Klavuz;, “Ödemeler, Faizsiz, Ertelenmelidir”,
Haber Yazılımı